Як захисна конструкція, дах піддається впливу цілого ряду факторів, тісно пов'язаних з процесами, що відбуваються як поза будівлі, так і всередині нього. До числа цих факторів належать:
- атмосферні опади;
- вітер;
- сонячна радіація;
- температурні варіації;
- водяна пара, що міститься у внутрішньому повітрі будівлі;
- механічні навантаження.
Функція захисту будівлі від атмосферних опадів покладається на верхній елемент даху - покрівлю. При несприятливих погодних умовах (дощ або сніг, супроводжувані сильним вітром) опади можуть проникати під покрівельне покриття. Для захисту конструкції покрівлі від промокання використовують гідроізоляційний шар, який є другим рубежем захисту житла від атмосферних опадів.
Дах функціонує в досить жорсткому температурному режимі, відчуваючи серйозні температурні навантаження. Як правило, її нижня поверхня (стеля), має температуру, близьку до температури приміщення. У теж час температура зовнішньої поверхні змінюється в широкому діапазоні - від вельми значних негативних величин взимку, до величин, близьких до 120°С влітку.
Роль теплового бар'єру в конструкції даху належить шару теплоізоляції. Щоб теплоізоляція виконувала свою функцію, вона повинна бути сухою. (При збільшенні її вологості всього на 5%, теплоізоляційна здатність матеріалу, зменшується майже в два рази.)
Влага отрицательно воздействует на весь конструктив крыши - грибок и гниение деревянных конструкций, разрушение утеплителя (замерзая, влага разрывает волокна утеплителя) и т.д. Существенным барьером на пути проникновения пара, который образуется в процессе жизнедеятельности человека, в подкровельное пространство, является специальная пленка с низкой проницаемостью, которую в конструкции крыши помещают непосредственно под теплоизоляцией. Однако не существует материалов или технологий, способных предотвратить проникновение в утеплитель атмосферной влаги (так сказать извне). Тому, щоб дах рік від року не гинула від вогкості, необхідно забезпечити виведення вологи з її конструкції.
Єдино вірне рішення перерахованих вище бід – суппердифузионные мембрани.